UEFA Uluslar Ligi’nin B Ligi’nde yer alan Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi’nin rakipleri Macaristan, Sırbistan ve Rusya oldu. A Ulusal Kadro, bu 3 grupla birlikte 3’üncü Grup’ta gayret edecek.
UEFA Uluslar Ligi’nin 2020-2021 periyodu kura çekimi, bugün Hollanda’nın başşehri Amsterdam’da bulunan Beurs van Berlage Konferans Merkezi’nde TSİ 20.00’de başladı.
Kura çekiminde Türkiye’yi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir, TFF Birinci Lider Vekili ve UEFA İdare Şurası Üyesi Servet Yardımcı, TFF İdare ve İcra Konseyi Üyesi Hamit Altıntop, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’ten oluşan heyet temsil etti.
B Ligi’nde uğraş eden Türkiye’nin mümkün rakipleri, 1’inci torbadan Rusya, Avusturya, Galler, Çek Cumhuriyeti; 2’nci torbadan İskoçya, Norveç, Sırbistan, Finlandiya ve 4’üncü torbadan Bulgaristan, İsrail, Macaristan, Romanya idi. Yapılan kura çekiminin akabinde Türkiye’nin bulunduğu 3’üncü Grup’a 1’inci torbadan Rusya, 2’nci torbadan Sırbistan ve 4’üncü torbadan Macaristan geldi.
UEFA Uluslar Ligi’nde kümelerin son durumu ve maçların oynanacağı tarihler şu biçimde:
– Gruplar
D Ligi 1’inci Küme: Malta, Andorra, Letonya, Faroe Adaları
D Ligi 2’nci Küme: San Marino, Lihtenştayn, Cebelitarık
—-
C Ligi 1’inci Küme: Azerbaycan, Lüksemburg, Kıbrıs Rum Kısmı, Karadağ
C Ligi 2’nci Küme: Ermenistan, Estonya, Kuzey Makedonya, Gürcistan
C Ligi 3’üncü Küme: Moldova, Slovenya, Kosova, Yunanistan
C Ligi 4’üncü Küme: Kazakistan, Litvanya, Belarus, Arnavutluk
—-
B Ligi 1’inci Küme: Romanya, Kuzey İrlanda, Norveç, Avusturya
B Ligi 2’nci Küme: İsrail, Slovakya, İskoçya, Çekya
B Ligi 3’üncü Küme: Macaristan, TÜRKİYE, Sırbistan, Rusya
B Ligi 4’üncü Küme: Bulgaristan, İrlanda Cumhuriyeti, Finlandiya, Galler
—-
A Ligi 1’inci Küme: Polonya, Bosna-Hersek, İtalya, Hollanda
A Ligi 2’nci Küme: İzlanda, Danimarka, Belçika, İngiltere
A Ligi 3’üncü Küme: Hırvatistan, İsveç, Fransa, Portekiz
A Ligi 4’üncü Küme: Almanya, Ukrayna, İspanya, İsviçre
– Maç Programı
1’inci Maç Günü: 3-5 Eylül 2020
2’nci Maç Günü: 6-8 Eylül 2020
3’üncü Maç Günü: 8-10 Ekim 2020
4’üncü maç Günü: 11-13 Ekim 2020
5’inci Maç Günü: 12-14 Kasım 2020
6’ncı Maç Günü: 15-17 Kasım 2020
Finaller: 2-3-6 Haziran 2021
Play-offlar: 24-25-28-29 Mart 2022